Gdzie zjeść w Krakowie

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród wielu opcji, które daje kuchnia z Europy na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie dania

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. włoskie jedzenie w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *