Mięśnie kegla ćwiczenia

Coraz więcej dam, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niesłychanie błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym porządniej, albowiem ćwiczenia przynoszą wtedy poprawniejsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle ważną kwestią są także treningi oddechowe, jakie trzeba następnie jak na ogół powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie prędko pozwala ona powrócić do normy i czuć się prawidłowo. Wiele pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *